KPSS 85 Ve Üzeri Puan Almak İçin Nasıl Çalışmalı?

Öğrenci Rehberi
Ağustos 30, 2021
kpss 85 puan

KPSS 85 ve üzeri puan almak için nasıl çalışmalı? KPSS sınavı girecek adaylar, sınav günü yaklaştıkça çalışmalarına hız vermeye devam ediyor.

KPSS’de 85 puan kimileri için yüksek gibi görünse de düzenli ve verimli çalışma ile bu KPSS puanı alınabilmektedir.

Parça-Bütün Yöntemini Kodlayın

İlk olarak, konulara yüzeysel bakın ve sistematik olarak oturun. İlk etapta ayrıntılara dalmak işleri karmaşıklaştıracaktır. Temel bilgileri kavradıktan sonra tekrar ayrıntılara girerek bilginizi zenginleştirebilirsiniz.

Çözülmüş Sorular

Muhtemelen bu yılın soruları önceki yıllara benzer olacaktır. Bu nedenle ortaya çıkan sorular çözülmeli ve ÖSYM’nin soru tipleri tanıtılmalıdır. Sorusu çok olan yerler için ekstra çalışmanız gerekiyor. Çalışırken sanki birine anlatıyormuş gibi yüksek sesle söylemek daha doğru olacaktır. Ezberleme gerektiren konularda kısa ve öz notlar alın ki bunları sınava yakın bir zamanda tekrar edebilesiniz.

Çok Soru Çözen Kazanır

kpss 85 puan

Ne kadar çalışırsan çalış, soruları çözmezsen eksiklerini görmezsin. Konuyu inceledikten sonra mutlaka soru çözerek eksiklikleri tespit etmelisiniz. Ayrıca tamamladığınız konularla ilgili soruları periyodik olarak çözerek tekrar yapmalısınız. Bir sorunu çözmek için her şeyi incelemeyi beklemeyin. Soruyu mutlaka üzerinde çalıştığınız konunun hemen ardından ve süre geçtikten sonra çözmelisiniz. Böylece daha iyi yerleşecek ve unutmayacaksınız.

Denemeler Çandır

Konu ve soru çözme çalışmalarını sınavdan aylar önce tamamlamanız sizi bir adım öne taşıyacaktır. Saf denemelere en az bir ay ayırmalısınız. Çalıştığınız süre boyunca ayda bir kompozisyon çözerken, sınav yaklaştıkça kompozisyonu 2-3 günde bir çözün. Günde 250 sorunun altına düşmeden soru çözün. Sınavdan en az bir ay önce, her gün KPSS benzeri yayıncıların denemelerini çözün ve zaman ayırmaya özen gösterin.

KPSS’den 85 Ve Üzeri Almak İçin Nasıl Ders Çalışılır?

Kamuda çalışmak ve geleceğini garanti altına almak isteyenler önce KPSS’yi almalı. Bu sınava nasıl çalışılacağı en önemli konulardan biridir. İşte KPSS çalışmak için gerekli adımlar…

  • Parça – bütün yöntemi
  • Soruları çözümlerle çözme
  • Çok soru çözme Konuyu sürekli tekrar etme
  • Her gün dene
  • Stres ve kaygıdan kaçınmak

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Yabancı Dil Sınavı (YDS)
10.10.2021
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye

Üye OlŞifremi Unuttum