E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi Nasıl Yapılır?

Öğrenci Rehberi
Ağustos 2, 2021

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılır? diye merak eden velilerimiz için bu yazımızda E-Okul sistemine nasıl giriş yapılacağını anlattık.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) tarafından 2007 yılında hazırlatılmış olan E-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde veliler sadece sınav notlarını değil ayrıca devamsızlık, haftalık ders programı, sınav tarihleri gibi bilgilerin öğrenildiği milli eğitim bakanlığına bağlı olan bir sistemdir. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yıl içerisinde çoğu zaman öğrenciler ve veliler tarafından ziyaret edilmektedir. Bu sistem ile öğrenciler sınav tarihlerini öğrenebilmekte ve sözlü veya yazılı sınavlardan aldıkları notları da görebilirler. Aynı zamanda dönem sonunda karnelerini inceleyebilmektedirler.

E-Okul Öğrenci ve Veli Girişi Nasıl Yapılmaktadır?

eokul

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak çok ama çok basittir. İlk kutuya güvenlik amacıyla hazırlanmış olan sayıların girilmesi gerekmektedir. Bu bölüme sitede bulunan dört haneli numaraları girdikten sonra, Çocuğunuza ait T.C Kimlik numarası ve Okul numarasını yazarak sizlerde çocuğunuza ait sınav notlarını, devamsızlık bilgisini, sınav tarihlerini, aldığı belgeleri görebilirsiniz. Ve çocuğunuzun iyi bir eğitim aldığından emin olabilirsiniz. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, değerli velilere ve çocuklara kolaylık sağlamak için geliştirilen bir internet sitesidir. Ve tamamen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kuruluştur.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Hangi İşlemler Yapılabiliyor?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile birçok işlem yapabilirsiniz. Bu işlemleri sizlere sıralayalım. Öncelikle ders notları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. E-Okul genellikle daha çok ders notları için ziyaret edilen bir sitedir. Ancak bunun yanı sıra haftalık ders programı, sınav tarihleri, merkezi sınavların başvuruları, merkezi sınav sonuçları, merkezi sınav tercihleri, devamsızlık bilgisi, alınan belgeler, E-Karne, diploma notu, dönem sonu ortalaması, yıl sonu ortalaması gibi birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Ve bu işlemleri yapmak sitenin basit tasarımı sayesinde çok ama çok kolaydır.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hem devlet okulları ile hem de özel okullar ile bağlantılıdır. Her iki şekilde de yukarıdaki öğrenciniz hakkında bilgileri öğrenmek için E-Okul sitesini ziyaret etmelisiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Yabancı Dil Sınavı (YDS)
10.10.2021
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye

Üye OlŞifremi Unuttum